Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest
Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest

Sõiduelamus

Transitis on hulgaliselt tehnoloogiaid, mis aitavad nutikalt ja tõhusalt tööd teha. Sinna hulka kuuluvad pimenurga infosüsteem (Blind Spot Information System) ja ristliikluse hoiatus (Cross Traffic Alert), mis mõlemad teavitavad teisi liiklejaid sõiduraja vahetamisest või tagurdamisest. Aktiivne parkimisabi (Active Park Assist) muudab kaubiku parkimise lihtsamaks, uus adaptiivne kiirushoidik (Adaptive Cruise Control) aitab muuta pikad sõidud vähem väsitavaks ja ökonoomsemaks. Uue kõrgetasemelise tahavaatekaameraga ja laia nurgaga esikaameraga on kaubiku ümbrus alati nähtav.

Usaldusväärsus ka muutlikes tingimustes

Intelligentne nelikvedu (AWD) viib Transiti läbi nii lumest kui porist, tagades sõidukindluse rasketes tingimustes. Nelikvedu aktiveerub ühe nupuvajutusega.

Stressivaba parkimine ja lihtsam tagurdamine

Transiti aktiivne parkimisabi (Active Park Assist) aitab vaevata parkimiskohta ja sealt välja sõita. Automaatkäigukastiga mudelites olev süsteem leiab sobiva parkimiskoha ja juhib sõiduki automaatselt sinna, samal ajal kui sina ainult gaasi- ja piduripedaali vajutad ning käiku vahetad. Transiti uus tahavaatekaamera on paigaldatud kõrgemale, et anda parem ülevaade. Keskkonsoolis olev ekraan näitab objekte, mida juht ei pruugi märgata ja kuvab virtuaalseid jooni, mis aitavad parkida ka kõige väiksematesee vahedesse. Kaamera aktiveerub automaatselt tagurpidikäigu valimisel.

Igas olukorras reageeriv roolivõimendi

Elektriline roolivõimendi kohandub automaatselt sõiduki kiiruse ja sõidutingimustega. Madalatel kiirustel muudab süsteem rataste pöörded kergemaks, parandades manööverdusvõimet ja suurtel kiirustel kindlustab rooli stabiilsuse.

Näeb mõlemale poole

Sõiduki esiosas asuv väike panoraamkaamera näeb mõlemalt poolt lähenevaid sõidukeid, jalgrattureid ja jalakäijaid ning edastab pildi Transiti multifunktsionaalsele ekraanile. Kaamera abi on hindamatu kitsast kohast väljatagurdamisel või tihedas liikluses, kus vaateväli on piiratud.

Näeb seda, mida sina ei näe

Pimenurga infosüsteem (The Blind Spot Information System) kasutab kaubiku mõlemal küljel olevaid RADAR-andureid, et näha sõidukeid, mis võivad jääda sinu pimenurka. Süsteem hoiatab nende eest, vilgutades küljepeeglites oranže tulesid.

Aitab püsida oma sõidureas

Sõiduraja hoidmise süsteem (Lane Keeping System) kasutab esikaamerat, et tuvastada sõidurajalt kõrvalekaldumine ning annab roolile kerge impulsi, et sind teele tagasi suunata. Kergelt vibreeriv rool annab märku, kui ratas puutub vastu pidevjoont või teeserva, samuti kuvatakse visuaalne hoiatus. Tehnoloogia aktiveerub kiirusel alates 64 km/h (saab ka käsitsi välja lülitada).

Püsikiirusehoidja peatab ja taaskäivitab sõiduki automaatselt

Kohanduv püsikiirusehoidja (Adaptive Cruise Control) koos Stop and Go tehnoloogiaga võimaldab valida kiiruse ja seda säilitada. Kui sisseehitatud sensor tuvastab eespool sõiduki, aeglustab see Transiti eelseadistatud kauguse säilitamiseks ja tiheda liikluse korral võib sõiduki täielikult peatada. Kui eesolev tee on vaba, kiirendab süsteem valitud kiirusele tagasi.

Stiilsed LED päevasõidutuled tagavad hea nähtavuse

Energiasäästlikud LED-tuled aitavad päeval hästi teisi näha ning teevad öösel sind teistele nähtavaks.

Abi nõlvalt startimisel

Nõlvaltstardiabi (Hill Start Assist) peatab kallakul sõidu alustamisel ajutiselt edasi- või tagasivajumise. Süsteem töötab, hoides pidurisüsteemi rõhku veel 2–3 sekundi jooksul, andes lisaaega jala piduripedaalilt gaasipedaalile liigutamiseks. Nõlvaltstardiabi on kasulik ka libedal pinnasel sõitu alustades ja peatudes.

Stabiliseerib külgtuule

Elektroonilise stabiilsuskontrolli (Electronic Stability Control) abil saab juht tugevalt tuulistes oludes kindlustada auto teelpüsimise.

Tehnoloogia, mis teavitab juhi väsimusest

Juhi hoiatussüsteem (Driver Alert) jälgib pidevalt juhi sõidukäitumist ja märkab väsimusest põhjustatud muutuseid. Kui süsteem tuvastab, et juhi valvsus väheneb, ilmub ekraanile hoiatusikoon, mis soovitab sõitmises pausi teha. Kui juhi tähelepanelikkus veelgi väheneb, korratakse teadet koos helisignaaliga.

Varustustasemed

Ford Transit
Trend VAN

Hind alates
37 900 €

Ford Transit
Trend DCiV

Hind alates
40 100 €