Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest
Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest

Sõiduelamus

Ford Transit Connecti funktsioonid ja tehnoloogia muudavad sõiduelamuse mugavaks ja lihtsaks. Lisavarustusse kuuluvad muuhulgas liiklusmärgituvastus (Traffic Sign Reconition) ja sõidurea hoidmise süsteem (Lane Keeping Aid), varustuses on aktiivne parkimisabi (Active Park Assist) ja kohandatav püsikiirusehoidja (Adaptive Cruise Control), mida saab käsitsi aktiveerida.

Loodud raskeimate tööde jaoks

Transit Connect Active’il on täiustatud süsteem, mis hõlbustab keerulisel maastikul sõitmist. Lisavarustuses olev mehaaniline piiratud libisemisega diferentsiaal vähendab ratta soovimatut pöörlemist, suunates jõu kõige suurema veojõuga rattale.

Aitab püsida lubatud kiiruse piirides

Intelligentne kiiruspiirik (Intelligent Speed Assist) aitab püsida lubatud kiirusel, võimaldades sul teele keskenduda. Esikaamera tuvastab kehtiva kiirusepiirangu ning süsteem reguleerib sõiduki kiiruse automaatselt selle piirini.

Parkimine pole olnud kunagi nii lihtne

Aktiivne parkimisabi (Active Park Assist) suunab sind ise parkimiskohta ja juhib sealt välja. Vajuta lihtsalt nuppu ja andurid leiavad sobiva parkimiskoha. Seejärel juhib süsteem sind automaatselt kohale, sinu ülesandeks on ekraanil kuvatavaid juhiseid ja helisignaale järgides vajutada vaid gaasipedaali ja pidurit ning vahetada käiku.

Automaatsed esituled

Uued automaatsed esituled sisaldavad võimsaid HID-ksenoonlampe ja silmatorkavaid LED-päevasõidutulesid. Integreeritud andur tuvastab valgustingimuste järsu muutuse ning lülitab esituled automaatselt sisse.

Näeb liiklusmärke, mida sina märgata ei pruugi

Liiklusmärgituvastus (Traffic Sign Recognition) teeb kindlaks liiklusmärgid sõltumata sellest, kas nad asuvad tee ääres või selle kohal, on püsivad või ajutised. Liikluspiirangute eest hoiatavad keelumärgid (kiiruse- ja möödasõidupiirangud) kuvatakse näidikupaneelil vastavate ikoonidena.

Aitab püsida oma sõidureas

Sõiduraja hoidmise süsteem (Lane Keeping System) kasutab esikaamerat, et tuvastada sõidurajalt kõrvalekaldumine ning annab roolile kerge impulsi, et sind teele tagasi suunata. Kergelt vibreeriv rool annab märku, kui ratas puutub vastu pidevjoont või teeserva, samuti kuvatakse visuaalne hoiatus. Tehnoloogia aktiveerub kiirusel alates 69 km/h.

Stressivaba parkimine

Esimesed ja tagumised parkimisandurid aitavad hinnata sõiduki ja ümbritsevate takistuste vahelist kaugust. Takistuse tuvastamisel aktiveerivad nad helisignaali, mis tugevneb sellele lähemale jõudmisel. Tagumised parkimisandurid on Limited-seerial standardvarustuses.

Muudab tagurdamise lihtsaks

Teetähised, jalgrattad, äärekivid… Tahavaatekaamera kuvab keskekraanile vaate sõiduki taha jäävast. Lisaks märkamatuks jääda võivatele objektidele kuvab süsteem virtuaalseid jooni, mis aitavad parkida kõige ka väiksematesse parkimiskohtadesse. Tagurpidikäigu valikul aktiveerub kaamera automaatselt.

Tehnoloogia, mis teavitab juhi väsimusest

Juhi hoiatussüsteem (Driver Alert) jälgib pidevalt juhi sõidukäitumist ja märkab väsimusest põhjustatud muutuseid. Kui süsteem tuvastab, et juhi valvsus väheneb, ilmub ekraanile hoiatusikoon, mis soovitab sõitmises pausi teha. Kui juhi tähelepanelikkus veelgi väheneb, korratakse teadet koos helisignaaliga.

Mugavamad ja säästlikumad sõidud

Püsikiirusehoidja (Cruise Control) võimaldab seadistada sobiva kiiruse ja hoiab seda kuni pidurdamise või kiirendamiseni. Kiirust saab sõidu ajal reguleerida roolil asuvatest lülititest.

Kohandatava kiiruspiirikuga (Adjustable Speed limiter) püsid valitud kiiruse piirides ja aitab kokku hoida kütust ning vähendada kiiruse ületamise tõenäosust. Lisaks praktilisele kasule muudavad mõlemad tehnoloogiad pikad maanteesõidud lõõgastavaks sõiduelamuseks.

Näeb seda, mida sina ei näe

Pimenurga infosüsteem (The Blind Spot Information System) kasutab kaubiku mõlemal küljel olevaid RADAR-andureid, et näha sõidukeid, mis võivad jääda sinu pimenurka. Süsteem hoiatab nende eest, vilgutades küljepeeglites oranže tulesid.

Abi nõlvalt startimisel

Nõlvaltstardiabi (Hill Start Assist) peatab kallakul sõidu alustamisel ajutiselt edasi- või tagasivajumise. Süsteem töötab, hoides pidurisüsteemi rõhku veel 2–5 sekundi jooksul, andes lisaaega jala piduripedaalilt gaasipedaalile liigutamiseks. Nõlvaltstardiabi on kasulik ka libedal pinnasel sõitu alustades ja peatudes.

Ford SYNC hädaabiteenus

Õnnetuse korral, kus turvapadi on avanenud või mootor seiskunud, kasutab tehnoloogia Bluetoothiga® ühendatud mobiiltelefoni, et helistada automaatselt otse päästeteenistusse. Vajadusel saad selle kõne katkestada ja ise edasi rääkida. Süsteem edastab sinu GPS-koordinaadid isegi siis, kui oled teadvuseta.

Aitab hoida turvalist vahemaad

Näidikupaneelis on kauguse indikaator (Distance Indicator), mis kuvab pidevalt kaugust eesoleva sõidukini ja annab sellest märku värviliste tuledega. Kui jõuad eesolevale sõidukile liiga lähedale, süttib näidikupaneelis punane hoiatustuli.

Varustustasemed

Ford Transit Connect
TREND VAN

Hind alates
23 700 €

Ford Transit Connect
KOMBI TREND

Hind alates
28 000 €