Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest
Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest

Ford ja M-Sport esitlesid uut Puma WRC ralliautot, särtsakas hübriid astus publiku ette Goodwoodi kiirusefestivalil

  • Fordi WRC-meeskond M-Sport avalikustas uue Puma Rally1 hübriidralliauto, mis hakkab 2022. aastast FIA autoralli maailmameistrivõistlustel võistlema

  • Uus võistleja WRC areenil esindab tänavale mõeldud Ford Puma kompaktlinnamaasturi särtsakat ja lõbusat iseloomu ning debüteeris Goodwoodi kiirusefestivalil

  • Puma Rally1 pistikuhübriid hakkab võistlustel kasutama 100% keskkonnasäästlikku mittefossiilset kütust

Fordi rallimeeskond M-Sport avalikustas uue Puma Rally1 hübriidralliauto prototüübi, mis toob endaga uue ja huvitava ajajärgu autoralli maailmameistrivõistlustel.

Goodwoodi kiirusefestivalil toimunud maailma esmaesitlusel näitas M‑Sport Ford Puma Rally1, mida suudab järgmise põlvkonna hübriidajam, milles on ühendatud võidukas 1,6-liitrine EcoBoost bensiinimootor ja keerukas 100 kW elektriajam ning 3,9 kWh aku.

Uus ralliauto esindab nii Ford Puma kompaktlinnamaasturi lõbusat iseloomu kui Fordi pühendumist elektrilisele tulevikule. Fordi sõnul on terve nende sõiduautode mudelivalik 2026. aasta keskpaigaks täiselektrilise või pistikuhübriidina võimeline emissioonivabaks sõiduks; 2030. aastaks on kogu mudelivalik täiselektriline.

Puma Rally1 prototüübi särtsakat võimekust demonstreeriti 8.-10. juulil kuulsal Goodwoodi mäkketõusuvõistlusel. Eeloleva hooaja arendussõidukiks saavat masinat juhtis M-Spordi meeskonna piloot Adrien Fourmaux ning meeskonna testsõitja Matthew Wilson.

„Ford on täielikult pühendunud täiselektrilisele tulevikule ning just konkurents ja võistlushimu on rajanud teed paljudele uuendustele, mis tänaseks igapäevaselt meie teedel liiklevad,“ sõnas Ford Performance’i tegevjuht Mark Rushbrook. „M-Sport Ford Puma Rally1 viib hübriidtehnoloogia kõige kõvema konkurentsi keskele ja tõestab, et see tehnoloogia võib pakkuda ülimat sõidunaudingut ja sooritusvõimet.“

M-Sport Ford teatas aasta alguse poole oma kavatsusest siduda end uue kolmeaastase kokkuleppega kasutada autoralli maailmameistrivõistlustel hübriidtehnoloogiat. Uus keerukas pistikuhübriidajam võimaldab võistlustel konkurentsis püsida ning etappide vahel linnades, külades ja hooldusalades vaid elektri toel liikuda.

Puma Rally1 hübriidajam toimib samadel põhimõtetel kui Puma EcoBoost hübriidne seeriaauto. Ajam suudab akusse salvestada energiat, mis tavaliselt pidurdades ja aeglustades kaotsi läheks, ja kasutada seda kütuseefektiivsuse kasvatamiseks või ajutise jõulisana – Puma Rally1 ralliauto puhul tähendab see võistlussituatsioonis lausa mitut kuni kolmesekundilist 100 kW lisavõimsusega kiirendust.

Akupakki on võimalik etappide vahel laadida ning selleks kulub umbes 25 minutit, samamoodi nagu Fordi tavamudelites, sh Kuga pistikhübriidis pakutava pistikuhübriidtehnoloogia puhul. Vesi- ja õhkjahutusega hübriidsüsteem kaalub 95 kg ning seda ümbritseb väga vastupidav korpus, et vastu pidada löökidele ja suurtele G-jõududele.

Lisaks kasutavad FIA WRC Rally1 võistlejad uuest hooajast täielikult mittefossiilset kütust, mis ühendab sünteetilised ja biolagunevad elemendid, et luua 100% jätkusuutlik kütus.

„Hübriidistamise ajajärk on seni suurim tehnoloogiline edasiminek WRC ajaloos. Hübriidajamite võistlustulle toomine tähendab nii võimsamaid autosid kui ka seda, et kasutatav tehnoloogia peegeldab otseselt tänavaautode oma,“ ütles M-Spordi meeskonna juht Malcolm Wilson. „Üleminek Pumale on väga eriline, kuna juba nimi kannab endas rallipärandit, auto näeb välja fantastiline ning ma ei suuda ära oodata auto esimest starti järgmise aasta alguses kuulsal Monte Carlo rallil. Auto debüüt Goodwoodi kiirusefestivalil oli samuti märgilise tähendusega – on ju tegu ühega erilisematest üritustest mootorispordikalendris. Mina ja terve M-Spordi meeskond ootame väga eduka partnerluse jätkamist Fordiga, et tuua häid tulemusi ja hoida Fordi sel uuel ja põneval ajajärgul esiplaanil,“ sõnas Wilson.

Ford ja M-Sport on koostööd teinud alates 1997. aastast ning saavutanud seitse FIA autoralli maailmameistritiitlit ja üle 1500 etapivõidu. Uus Puma Rally1 asendab senist M-Sport Ford Fiesta WRC-d, mis alates oma debüüdist 2017. aastal on saavutanud kolm WRC meistritiitlit.

Ford Puma tõi oma 48-voldise poolhübriidtehnoloogiaga kompaktsete linnamaasturite segmenti peadpöörava disaini ja lõbusa sõiduelamuse, mille eest Fordi palju kiidetud on.