Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest
Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest

Järgmise põlvkonna Ford Ranger Raptor mängib maastikul uute reeglite järgi

  • Ford avalikustas täiesti uue Ranger Raptor pikapi, millel on 288 hobujõuline ja 3,0-liitrine EcoBoost V6 topelturbomootor ning 491 Nm pöördemoment.

  • Kõrgetasemeline elektrooniliselt juhitav väljalaskesüsteem pakub nelja reguleeritavat mootoriheli, mis sobivad erinevatele sõidustsenaariumitega.

  • Seitse valitavat sõidurežiimi ja ümberehitatud vedrustus, milles on Ford Performance’i poolt välja töötatud FOX® 2,5-tollised Live Valve amortisaatorid.

  • Täiustatud uus nelikveosüsteem sisaldab elektrooniliselt juhitavat kaheastmelist ülekannet ning lukustuvaid esi- ja tagadiferentsiaale.

Rohkem mängulist jõudu

Suurim uudis jõudluse fännide jaoks on täiesti uue 3,0-liitrise EcoBoost V6 kaksikturbo-bensiinimootori kasutuselevõtt. Ford Performance’i on häälestamise tulemusel on Rangeri jõudlus 288 hj ja pöördemoment 491 Nm. Ford Performance tagab, et mootor reageerib koheselt, kui vajutada gaasipedaali, ning võidusõiduautode jaoks loodud viivitusvastane süsteem, mis sarnaneb Ford GT-l Focus ST-l esmakordselt nähtud süsteemiga, lubab soovi korral võimsat kiirendamist.

Ranger Raptori uus jõuülekanne tagab vaevata kiirenduse kruusal, mullal, mudas ja liival. Selle ulatusliku jõudluse saavutamiseks võimendab elektrooniliselt juhitav aktiivne väljalaskesüsteem mootori häält neljas valikus olevas režiimis, mis võimaldab Ranger Raptoril kohandada oma hääle iseloomu.

Juhid saavad valida oma eelistatud mootoriheli, vajutades nuppu roolil või valides sõidurežiimi, mis kasutab üht järgmistest seadistustest: Quiet, Normal, Sport või Baja.

Raskeveokitele mõeldud riistvara

Uue põlvkonna Ranger Raptoril on ainulaadne šassii, Raptorile iseloomulikud kinnitused ja tugevdused, C-piilar, veokast ja varuratas ning põrkeraua ja amortisaatorite ainulaadsed raamid. See kõik tagab, et uue põlvkonna Ranger Raptor saab rasketes maastikutingimustes hakkama.

Ranger Raptori valikuliste sõidurežiimidega on seotud Live Valve’i sisemine süsteem, mis tagab parema sõidumugavuse ja -kvaliteedi maanteel ja maastikul, nii suurel kui madalal kiirusel.

Lisaks sõidurežiimidele töötab vaikimisi süsteem, mis valmistab uue Raptori ette erinevateks sõidutingimusteks. Amordid muudavad kõrgust ja taastavad algasendi vastavalt teeoludele.

Ranger Raptori raskel maastikul toimetulekut suurendab veelgi tugev põhjakaitse. Esimene põrkeraud on peaaegu kaks korda suurem kui standardsel Ranger Raptoril ja valmistatud 2,3 mm paksusest ülitugevast terasest. Koos mootorikatte ja käigukasti kaitsekilbiga kaitseb see põhikomponente nagu radiaator, roolisüsteem, karteripõhi ja esimene diferentsiaal.

Maastikul

Ranger Raptoril on esmakordselt täiustatud täiskoormusega nelikveosüsteem koos uue elektrooniliselt juhitava kahekäigulise ülekandega, mis on kombineeritud eesmise ja tagumise lukustuva diferentsiaaliga – väärtuslik omadus hardcore maastikusõpradele. “Kuigi Ranger Raptor on inspireeritud kõrbe võidusõiduautodest, on see ka ülimalt võimekas maastikul. Oleme loonud turvalise maasturi, mis kohaneb erinevate sõidutingimustega,” ütles Dave Burn, Ford Performance’i Ranger Raptori peainsener.

Uue põlvkonna Ranger Raptoril on ka maastikusõidu püsikiirusehoidja Trail Control™. Kui juht valib kiiruse alla 32 km/h, siis sõiduk kontrollib kiirendamist ja pidurdamist, lastes juhil raskel maastikul roolimisele keskenduda.

Tugev ja sportlik

Ranger Raptori täiustatud võimekusele vastab ka täiesti uus julge ja tugeva stiiliga välimus. Laiendatud rattakoopad ja esilaternad rõhutavad pikapi laiust, samas kui julge FORD-kirjaga esivõre ja tugev eraldiseisev kaitseraud lisavad visuaalset jõudu.

“Kõik Ranger Raptori jaoks disainitud asjad on seal põhjusega,” ütles Dave Dewitt, Ranger Raptori välisdisaini juht. “Juba ainuüksi välimusest on näha, mida Raptor teha suudab.”

Matrix-LED-esituled koos LED-päevasõidutuledega tõstavad Ranger Raptori valgustuse uuele tasemele. Kohanduvad kurvituled, pimestusvabad kaugtuled ja automaatne dünaamiline tulede ümberlülitamine tagavad Ranger Raptori juhtidele ja teistele liiklejatele parema nähtavuse.

Laiendatud poritiivad katavad jõulistel 17-tollistel valuvelgedel olevaid Raptori eksklusiivseid maastikurehve. Funktsionaalsed ventilatsiooniavad, aerodünaamilised omadused ja vastupidavad, alumiiniumist astmelauad parandavad maasturi välimust ja funktsionaalsust. LED-tagatuled on kooskõlas esitulede stiiliga, Precision Grey tagumisse kaitserauda on integreeritud astmeplaat ja kõrgele tõstetud veokonks.

Ka interjöör rõhutab Ranger Raptori maastikulisust ja tugevat iseloomu. Reaktiivhävitaja istmetest inspireeritud sportistmed ees ja taga suurendavad mugavust ja pakuvad paremat tuge kiiretel kurvides. Sportlikku tunnetust täiendab esmaklassiline soojendusega ja nahast sportrool.

Kõrgtehnoloogilises salongis on 12,4-tolline täisdigitaalne näidikupaneel ja 12-tolline keskne puuteekraan, millel on Fordi uue põlvkonna SYNC 4A® ühendus- ja meelelahutussüsteem, lisatasuta juhtmevaba Apple Carplay ja Android Auto™ ühilduvus ning 10 kõlariga B&O® helisüsteem.

“Me teadsime, et kliendid ootavad järgmise põlvkonna Ranger Raptorilt paremaid tulemusi, kuid ma ei ole kindel, kas nad oskasid oodata seda tohutut hüpet, mille oleme teinud. See on tõsiselt lõbus ja suure võimsusega maastur,” ütles Burn.