Uues Ford KA+ mudelivalikus on nüüd ka Active krossover

Ford KA+ väikeautode mudelivalikusse on lisandunud uus KA+ Active krossover, millel on kõrgem kliirens, jõuline välisdisain ja eesrindlikud juhiabitehnoloogiad.

Silmapaistva disainiga uued KA+ mudelid on varustatud SYNC 3 kommunikatsiooni- ja meelelahutussüsteemi ja 6.5-tollise displeiga, samuti on neil soojendusega Quickclear esiklaas, vihmaanduriga klaasipuhastid ja automaatsed esituled.

Kütusesäästlike mootorite valikus on uus 1.2-liitrine Ti-VCT bensiinimootor, mille pöördemomenti madalatel pööretel on suurendatud 10 protsenti; 1.5-liitrine TDCi on esimene diiselmootor KA+ mudelivalikus ja see sobib eriti hästi pikkadeks sõitudeks

Ruumikad ja praktilised KA+ ja KA+ Active mahutavad ära viis täiskasvanut koos pagasiga.

Uued KA+ ja KA+ Active on rikkalikult ruumikad, mahutades ära viis reisijat koos pagasiga. Varustuses on Fordi SYNC 3 kommunikatsiooni- ja meelelahutussüsteem, vihmaanduriga klaasipuhastid ning automaatsed esituled.

Esmakordselt on KA+ ja KA+ Active saadaval laia bensiini- ja diiselmootorite valikuga, sealhulgas Fordi uuendatud kütusesäästlik 1.2-liitrine kolmesilindriline Ti-VCT (Twin independent Variable Camshaft Timing) bensiinimootor võimsusega 85 hj, samuti 95 hj 1.5-liitrine TDCi diiselmootor, mis sobib hästi neile, kes teevad pikemaid maanteesõite.

Uus KA+ Active on aga kompaktse 5-ukselise mudeli sportlikum versioon, millel on jõulisem disain, kõrgem kliirens ja spetsiaalne veermikuseadistus, iseloomuliku disainiga esivõre, spetsiaalselt valitud salongimaterjalid ja rikkalik standardvarustus.

Stiilne ja rikkaliku varustusega

Fordi uudsest kujunduskeelest inspireeritud välisdisaini ilmestab tunnusomane kõrge asetusega trapetsikujuline esivõre koos suurte kaarduvajooneliste esituledega.

Uue disainiga esivõret ümbritseb kroomitud iluliist, udutulesid ja päevasõidutulesid toob esile iseloomulik C-tähe kujuline kroomitud detail, sarnase kujuga elemendid on ka esi- ja tagapõrkeraua nurkades. Värske välimusega põrkerauad annavad oma panuse jõulise kuvandi loomisel.

KA+ Active’i kliirens on 23 millimeetrit kõrgem ja selle sportlikule välisdisainile annavad omanäolisust rattakoopaääred ning musta värvi viimistlusega esivõre üla- ja alaosa. Aktiivse elustiili harrastajaile teeb rõõmu katuseraam jalgrataste ja spordivarustuse tarbeks.

Spetsiaalselt vaid KA+ Active varustuses on 15-tollised valuveljed ja Canyon Ridge pronksitooni metallikvärv.

KA+ salongikujundust ilmestab näidikupaneeli atraktiivne viimistlus ning stiilsetes tumehallides toonides vastupidavatest nüüdismaterjalidest salongipolster. Tunnusomaseid kroomitud detaile on kasutatud ka uksekäepidemete, keskkonsooli juhtnuppude ja ventilatsiooniavade kaunistajaina.

KA+ Active salongis püüavad pilku ka Active-logodega lävekatted ja Sienna Brown värvi tikandiga kaunistatud nahkkattega rool. Istmekattetekstiil on samuti spetsiaalselt Active-mudeli tarbeks disainitud ja seda ehivad Sienna Brown värvides triibud ning tikand. Salongi- ja pagasiruumi põrandat kaitsevad igailma-põrandakatted.

Tehnoloogia mugavuse teenistuses

Ajakohased mugavus- ja juhiabilahendused loovad meeldivalt elegantse ja meelerahu pakkuva sõiduelamuse uue KA+ ja KA+ Active’iga sõitjatele.

Fordi SYNC 3 kommunikatsiooni- ja meelelahutussüsteem võimaldab audiosüsteemi ja sellega ühendatud nutitelefoni juhtida nii tahvelarvutit meenutava 6.5-tollise puuteekraani kui ka häälkäskluste abil ning see ühildub Apple CarPlay ja Android Auto™ga. (SYNC 3 ei toeta eesti keelt)

Autojuhile on abiks ka vihmasensoriga klaasipuhastid, automaatsed esituled ja soojendusega Quickclear-esiklaas, mis aitab külmadel talvehommikutel mugavamalt sõitu alustada. Soojendusega esiistmed, elektrooniline automaatne kliimaseade ja tagumised parkimisandurid on samuti olemas.

Kõik KA+ ja KA+ Active mudelid on rikkaliku standardvarustusega, kuhu kuuluvad elektriliselt juhitavad esiaknad ja küljepeeglid, kaugjuhitav kesklukustus, nõlvaltstardiabi, kiiruspiirik ja Easy Fuel süsteem. Mootori käivitamine käib nupulevajutusega ja pagasiruumi on mugav avada nii tagaluugil oleva lüliti abil kui ka juhiistme juures salongis paikneva hoovaga.

 

Kuus turvapatja, elektrooniline stabiilsuskontrollisüsteem ja rehvirõhuandurid pakuvad turvatunnet. Ford MyKey tehnoloogia aga võimaldab autoomanikul seadistada maksimumkiiruse ja helitugevuse piiranguid ning tagada, et turvalisusfunktsioone ei saaks välja lülitada. See on abiks siis, kui on soov lubada väheste sõidukogemustega noorel juhil oma KA+ kasutada.

Ruumikas salongis võib ka kahemeetrine reisija sama suurt kasvu juhi selja taga end mugavalt tunda. Praktilisust lisavad 60/40 suhtes allaklapitavad tagaistme seljatoed, mille abil saab teha ruumi suurema pagasi jaoks.

Valikuvõimalusi jagub

Uus KA+ ja KA+ Active pakuvad nüüd eriti ulatuslikku mootorivalikut. Saadaval on kütusesäästlikud bensiini- ja diiselmootorid, mis vastavad karmidele Euro 6 heitmenõuetele, mille saavutamisele aitab kaasa ka automaatne start-stopp tehnoloogia.

Fordi uus 1.2-liitrine kolmesilindriline Ti-VCT bensiinimootor tugineb samal lahendusel nagu uuel Ford Fiesta ST mudelil kasutatav 200 hj 1.5-liitrine EcoBoost mootor ning selle CO2 heitmetase on 114 g/km.*

Nii KA+ kui ka KA+ Active on saadaval Fordi 95 hj 1.5-liitrise TDCi diiselmootoriga, mille CO2 heitmetase on 99 g/km. See pakub 215 Nm pöördemomenti vahemikus 1750-2500 rpm – sobides suurepäraselt pikaks mugavaks maanteesõiduks.

1.5-liitrisel TDCi mootoril on optimeeritud lahendusega sisepõlemiskamber, turbolaadur ja edasiarendatud sissepritsesüsteem. Nutikas regeneratiivne akulaadimine võimaldab saavutada kütusesäästu selle kaudu, et tagab aku laetuse optimaalsel tasemel, kasutades sõiduki pidurdamisel ja allamäge sõitmisel tekkivat elektrienergiat.

Kõik KA+ ja KA+ Active on varustatud Fordi uue 5-käigulise manuaalkäigukastiga, mille sujuva käiguvahetuse ja kütusesäästlikkuse tagavad teflonkattega komponendid, madala hõõrdeteguriga laagrid ning kergema käiguvahetuse huvides sünkroniseeritud tagurpidikäik.

Loodud eurooplaste jaoks

Uus KA+ ja KA+ Active muudavad Fordile tunnusomase sõidurõõmu kättesaadavamaks veel rohkematele autoostjatele. Euroopa autojuhtide eelistustele vastavaks seadistatud veermikul on spetsiaalse lahendusega mootori alusraam. Euroopa teede tarbeks on häälestatud ka vedrustuse komponendid – vedrud, amortisaatorid ja tagumine väändetala. Edasiarendatud mürasummutuslahendused, uksetihendid ja aerodünaamika vähendavad salongi jõudvat tuule- ja teekattemüra.

KA+ Active mudelil on laiem rööbe, suurem eesmine stabilisaator ja spetsiaalselt krossoveri jaoks häälestatud elektrooniline roolivõimendi. Ümberseadistatud amortisaatorid pakuvad konarlikel teedel sujuvamat sõitu.  Ümberpaiskumisvastane abiline Active Rollover Prevention töötab koos elektroonilise stabiilsuskontrollisüsteemiga, pakkudes täiendavat ohutust siis, kui katusel veetakse spordivarustust.

Võimalike kokkupõrgete korral vastupidavuse suurendamise eesmärgil koosneb ligemale 50 protsenti KA+ kerest kõrgtugevast terasest – sõiduki põrand, esi- ja tagasilla talad, aknapiilarid, eesmise põrkeraua ja uksetalad.