Uus Ford Mondeo Vignale paistab silma kvaliteetse teostuse, erakordse sõidumugavuse ja tipptasemel varustusega


Uus Ford Mondeo Vignale on Fordi uue luksusliku Vignale-tootesarja esimene sõiduk, mida iseloomustab ülimalt kvaliteetne teostus, esmaklassiline sõidumugavus ja eksklusiivne varustus. Iga mudel on asjatundlike spetsialistide poolt hoolikalt käsitsi viimistletud. Ülitäpses tootmisprotsessis on kasutatud nüüdisaegseid tipptehnoloogiaid ning autod on läbinud 100 täiendavat kvaliteedikontrolli.

Uus Mondeo Vignale on esimene Fordi mudel Euroopas, mille varustusse kuulub Fordi aktiivne müravähendussüsteem (Active Noise Cancellation), lisaks hoolitsevad vaiksema sõidu eest ka täiustatud heliisolatsioon ning lisatugivardaga tagavedrustus. Neljaukselise sedaan- ja universaalkerega pakutav Mondeo Vignale saab kaasa rohkelt tipptasemel varustust, sh jalakäija tuvastustehnoloogia ja intelligentse nelikveosüsteemi, jõuallikate valikusse kuulub võimas kahe turboga 2,0-liitrine TDCi-mootor. Tänapäevase disaini loomisel on saadud rohkelt mõjutusi mainekalt Itaalia autokerede valmistajalt Alfredo Vignalelt.

Rätsepatööna valminud ja käsitsi viimistletud

Iga Ford Mondeo Vignale saab viimase lihvi kuuest kogenud meistrist koosneva meeskonna käe all uues ülimoodsas Vignale keskuses, mis asub Fordi Valencia tehase juures Hispaanias. Treenitud silma toetavad uusimad laseri- ja kaameratehnoloogiad, millega kontrollitakse hoolikalt üle auto iga element – alates kerest ja selle paneelide õigest asendist kuni värvkatte viimase kihini.

Täpsusearmastus ja tähelepanelik suhtumine detailidesse on nähtav igal sammul: täiuslikult läikiva lõpptulemuse saavutamiseks lihvitakse auto värvkatet käsitsi üle kahe tunni, samuti vaadatakse ükshaaval üle iga istmekatte 40 laseriga lõigatud nahatükki ja nende õmblused.

Ford töötas kaks ja pool aastat Vignale istmete disaini täiustamise kallal, ammutades inspiratsiooni luksuslikest käsitööna valminud nahktoodetest. Tulemuseks on istmekatted, mille jaoks kulub tavapärasest 110% enam nahka ning 50% rohkem õmblemisaega.

Iga loomanahk, mida kasutatakse tippkvaliteediga Windsor Leather-täisnahast istmekatete valmistamiseks, läbib põhjaliku valikuprotsessi, et vähendada naturaalsete defektide hulka. See teeb Vignale istmetele ainuomased kuusnurksed tepingud ja dekoratiivõmblused koos pehmepinnaliste elementidega, mis asuvad ka armatuurlaual, keskkonsoolis, käetugedel ja uksepaneelidel, eriti kauniks. Lõpuks lastakse valmis osadel veel päikese käes seista, et nahkpinna välimus säiliks muutumatuna ka pikema aja möödudes.

Täiustatud sõidukeskkond

Tänu intelligentsetele tehnoloogiatele ja uuendatud veermikule on sõit Ford Mondeo Vignalega vaikne, sujuv ja mugav. Aktiivne müravähendussüsteem (Active Noise Cancellation; ainult diiselmootoriga mudelil) kasutab autosse kostva mootorimüra jälgimiseks kolme mikrofoni, mis on paigutatud salongi strateegilistesse punktidesse. Vastavalt tuvastatud müra tugevusele suunatakse autosse helisüsteemi kaudu vastupidiseid helilaineid, mis neutraliseerivad mootorimüra ja teevad salongis viibimise nauditavamaks.

Tänu täiustatud autosisesele heliisolatsioonile kostab ka teemüra autosse vähem, akustiline klaas aitab aga vähendada tuulemüra tasemeni, mis on üldjuhul iseloomulik vaid luksusklassi autodele.

Fordi lisatugivardaga tagavedrustus teeb sõidu mugavamaks tagaistmel ning vähendab ka mürataset, lastes tagaratastel teekonaruselt saadava löögi korral kaugemale tahapoole liikuda. Ees hoolitsevad mõnusa sõidu eest muudetava reljeefpinnaga esiistmed koos Active Motion-massaažifunktsiooniga. Uudsetes istmetes, mis on välja töötatud lihasväsimuse vähendamiseks eriti just pikkadel sõitudel, on kasutusel 11 täispuhutavat padjandit, millega masseeritakse õrnalt reisi, istmikku ja alaselga.

Eksklusiivne stiil

Uue Ford Mondeo Vignale sihvakas ja emotsionaalne väliskujundus peegeldab Fordi uusimat üleilmset disainikeelt. Mudelile ainuomaste detailide hulka kuuluvad:

  • tumeda metalse mattviimistluse ja kuusnurkse Vignale-mustriga ülemine esivõre, mis on ümbritsetud poleeritud alumiiniumist raamiga,
  • kroomliistuga markeeritud kõrgläikeline alumine esivõre,
  • kaks mattviimistlusega kroomitud väljalasketoru, mis on ääristatud poleeritud alumiiniumist servaga,
  • kroomitud uksedetailid,
  • kõrgläikelise viimistlusega esiklaasi piilarid ja küljepeeglite korpused ning keskmised ja tagumised aknapiilarid,
  • spetsiaalse kujundusega 18-tollised (valikvarustusena ka 19-tollised) läikiva nikkelviimistlusega Vignale valuveljed ja erimetallikvärv Vignale Nocciola.

Iga Ford Vignale mudel kannab Alfredo Vignale allkirjast inspireeritud eksklusiivset Vignale logo. Kõikide märkide, liistude ja kere dekoorelementide õige paigutus on Vignale meeskonna poolt lasermõõdikute abil täpselt üle kontrollitud. Metallikvärv kuulub standardvarustusse ning valikusse kuuluvad veel kerevärvid Vignale Black, Vignale Silver ning eriti kvaliteetne neljakihiline Vignale White.

Eesrindlikud tehnoloogiad ja jõuallikad

Ford Mondeo Vignale saab kaasa mitmeid intelligentseid juhiabitehnoloogiaid ning rohkelt varustust, mis lihtsustavad juhtimist ja tagavad pingevaba sõidu. Näiteks jalakäija tuvastustehnoloogiaga kokkupõrke ennetussüsteem suudab leevendada teatud tüüpi esikokkupõrkeid teiste sõidukite ja jalakäijatega ning aitab juhil mõnigaid kokkupõrkeid üldse vältida. Lisaks on saadaval:

side- ja meelelahutussüsteem SYNC 2 – süsteem kuulub standardvarustusse ning võimaldab kasutada telefoni, helisüsteemi, kliimaseadet ja navigatsioonisüsteemi lihtsate häälkäsklustega;

aktiivne parkimisabi süsteem (nn iseparkimissüsteem) – aitab juhil leida üles nii teega paralleelsed kui ka risti asuvad sobiva suurusega parkimiskohad ning tagurdab auto siis ise leitud kohale;

liiklusmärkide tuvastussüsteem – süsteem kuulub standardvarustusse ning teavitab juhti näidikuploki ekraani vahendusel tuvastatud piirkiirustest, piirangu lõppu tähistavatest märkidest ning möödasõidu keeldudest;

tagant otsasõidu vältimissüsteem Active City Stop – pidurdab kiirustel kuni 40 km/h kokkupõrke leevendamiseks või vältimiseks automaatselt, kui tekib oht sõita otsa ees liikuvale sõidukile;

Fordi isekohanevad dünaamilised LED-esituled – ühendavad päevavalguse sarnast valgust andvad valgusdioodlambid Fordi isekohanevate esitulede süsteemiga, mis muudab esitulede valgusvoo suunda ja intensiivsust vastavalt ümbritsevatele sõidutingimustele.

Pakutava varustuse hulka kuulub ka kõrgetasemeline DAB-vastuvõtjaga Sony heli- ja navigatsioonisüsteem koos 12 hi-fi-kõlariga. Sõidu- ja kasutusmugavuse suurendamiseks on saadaval elektriliselt reguleeritav asendimäluga roolisammas, elektriliselt avatav tagaluuk ning roolisoojendus.

Tagaistmel lisavad sõiduohutust Fordi poolt esimesena autotööstusse toodud õhuga täidetavad turvavööd. Need paisuvad liiklusõnnetuse korral vaid millisekunditega ning hajutavad löögijõud üle kogu istuja keha viis korda tõhusamalt, kui seda teevad tavalised turvavööd.

Ford Mondeo Vignale jaoks on saadaval valik võimsaid jõuallikaid, sh 2,0-liitrised EcoBoost-bensiini- ja TDCi-diiselmootorid. 2,0-liitrine EcoBoost-bensiinimootor on saadaval kahe eri võimsusega – 203 ja 240 hj – ning selle paariliseks on kuuekäiguline automaatkäigukast. 180-hobujõulise 2,0-liitrise TDCi-mootori juurde saab valida kas kuuekäigulise manuaali või PowerShift-automaatkäigukasti, lisaks pakutakse seda jõuallikat kombinatsioonis Fordi intelligentse nelikveosüsteemiga (Intelligent AWD), mis tagab sujuva ülemineku esirattaveolt nelikveole ja vastupidi.

Jõuallikate valikusse kuulub veel ka Fordi uus 210-hobujõuline topeltturboga 2,0-liitrine TDCi-mootor. See kiirelt reageeriv diiselmootor saavutab juba alates pööretest 2000 p/min pöördemomendiks 450 Nm, võimaldades vaevatut ja kütusesäästlikku maanteesõitu.

Vignale lugu

Alfredo Vignale oli üks esimesi autokerede valmistajaid – carrozzeria’sid –, kes mõistis, et autodele saab lisada isikupära rätsepatööna valminud kordumatu disaini abil. Vignale õppis ametit autokerede ehitusmeistri Pinin Farina käe all ning kujundas siis oma nime all Itaalia autotootjatele mitmeid ikooniks saanud mudeleid, kasutades ära uusi lennukitööstuses välja töötatud tootmistehnoloogiaid. Tema Itaalias Torino lähedal 1948. aastast kuni 1969. aastani tegutsenud ettevõte Vignale Carrozzeria tõmbas ligi kliente mitmelt poolt üle kogu maailma.