Uus Ford Mustang paistab kiirem ja liigubki kiiremini: atleetlikum disain, täiustatud jõuallikad, moodne juhiabitehnika

 • Uus Ford Mustang pakub legendaarse sportauto fännidele kõikjal Euroopas lihvitud disaini, täiustatud mootoreid, teravamat sõidudünaamikat ja moodsat juhiabitehnikat.
 • Atleetlikumat disaini rõhutavad selged-karged LED-tuled, efektsed uued kervärvid ja valuvelgede valik. Kvaliteetses interjööris paistavad silma pehmed materjalid ja alumiiniumist viimistlusdetaiid
 • Täiustatud 5,0-liitrine V8-mootor arendab 450 hobujõudu, 10-käiguline automaatkäigukast parandab kiirendust ja vähendab kütusekulu
 • MagneRide-vedrustus ja sõidurežiimide valik, sealhulgas seadistatav My Mode-režiim lisavad sõidulusti. Uus aktiivklappidega sportsummuti evib ka uuenduslikku „hea naabri režiimi“
 • Moodsate juhiabisüsteemide hulka kuuluvad jalakäijate tuvastamine, reahoidmisabiline ning kohandatav 12-tolline digitaalne näidikuplokk

Lihvitud välimusega, kiirem ja tehniliselt täiuslikum uus Ford Mustang pakub legendaarse sportauto klientidele Euroopas atleetlikumat disaini, kõrgtehnoloogilisi täiustusi mootori ja vedrustuse juures, moodsaid juhiabisüsteeme ning rohkeid isikupärastamisvõimalusi.

Esimesest pilgust äratuntav jõuline Mustang on saadaval nii kupee kui ka kabrioletina, tal on viimistletum aerodünaamika, LED-valgustehnika ning valikusse kuuluvad ka 11 efektset kerevärvi ja uued valuveljed.

Viieliitrine V8-mootor arendab nüüd 450 hobujõudu ning ühendatuna Fordi uue 10-käigulise automaatkäigukastiga läbib Mustang 0-100 km/h spurdi 4,3 sekundiga. Kuuekäiguline manuaalkäigukast sai juurde vahegaasifunktsiooni, mis muudab madalama käigu sisselülitamise sujuvamaks ja kiiremaks.

Mustangi sõidulustirohke iseloom on häälestatud vastavaks Euroopa juhtide soovidele. Sõiduomadusi optimeerivad kõrgtehnoloogiline reguleeritav MagneRide-vedrustus ja valitavad sõidurežiimid, viimaste hulka kuulub ka uus seadistatav My Mode-režiim. Uudne aktiivklappidega sportsummuti teeb võimalikuks innovatiivse “hea naabri režiimi“ varahommikuste või hilisõhtuste sõitude jaoks.

Mustangi juhiabitehnika, näiteks avariiennetusabiline koos jalakäijate tuvastamisega ja reahoidmisabiline muudavad juhi elu rooli taga rahulikumaks. Kaasaegses kvaliteetses interjööriviimistluses paistavad silma pehmed materjalid ja 12-tolline täisdigitaalne näidikuplokk.

Eksimatult Mustang

Uue Ford Mustangi välimus on varasemast lihvitum ja atleetlikum, kuid säilitanud rohkem kui 50 tootmisaastaga loodud ja eksimatult äratuntava iseloomu. Integreeritud õhuvõtuavadega mootorikatte profiil on nüüd madalam ning koos uuendatud alumise esivõrega annab see Mustangile agresiivsema „näoilme“, parandades samal ajal aerodünaamikat.

Fordi insenerid pöörasid erilist tähelepanu aerodünaamilise tõstejõu vähendamisele esiosas ja lisasid sinna suurema splitteri, mis aitab stabiilisust parandada ja esiosa kindlamalt maa peal hoida. Esirataste tagant algavad küljekarbilaiendid parandavad õhuvoolu liikumist Mustangi all, vähendades õhutakistust kuni kolm protsenti.

Mustangi tagaosa dramaatilist disaini on veelgi edasi arendatud. Autos peituvast jõust ja kiirusest annavad aimu uue kujuga tagakaitseraud ja difuusor, millest 5,0-liitrise V8 puhul ulatuvad välja neli põhivarustusse kuuluvat summutiotsa. Lisana pakutakse Mustangi profiili veelgi sportlikumaks muutvat tagaspoilerit.

Kõigi Euroopa Mustangite esituledes, päevasõidutuledes, suunatuledes ja legendaarsetes, kolmest püstelemendist koosnevates tagatuledes on nüüd põhivarustusena kasutusel energiasäästlikud valgusdioodid, samuti on saadaval LED-udutuled. Esitulede äärised said samuti uue disaini, mis järgib trapetsikujulise ülemise esivõre stiili.

Lai valik isikupärastamisvõimalusi annab Mustangi Euroopa klientidele võimaluse varasemast enam oma autoga silma paista. Saadaval on kolm uut efektset metallikvärvi – Kona Blue (sinine), Orange Fury (oranž) ja Royal Crimson (tumepunane), kuna veelgi rohkem välist efekti soovivad kliendid võivad lisaks tellida mustad või valged rallitriibud. Uusi 19-tolliseid sepistatud valuvelgesid pakutakse mitmesugustes ainulaadse iseloomuga viimistlusvariantides, näiteks Nickel (nikeldatud), Ebony Black (läikivmust) ja Polished Aluminium (poleeritud alumiinium).

Uue Mustangi sisemuses valitseb varasemast luksuslikum õhkkond. Uksepolstrid on nüüd mõnusalt pehmest materjalist ning uksekäepidemed alumiiniumiga viimistletud. Pehme, kontrasttoonis ehisõmblustega kate keskkonsooli ümber annab sellele dünaamilisema ja kvaliteetsema välimuse. Armatuurlaua kattepaneel on saadaval nelja erineva alumiiniumviimistlusega.

Uus käivitusnupp hakkab kohe pärast uste lukust avamist punaselt pulseerima sagedusega 30 korda sekundis ja teeb seda kuni mootori käivitumiseni. Just sellise sagedusega tuksub päris poni süda rahuolekus.

Interjööripakett Carbon Sport on saadaval kõigile Mustangi mudelitele, sinna kuuluvad muuhulgas Alcanatara-siiludega ukse- ja istmekatted pluss süsinikkiust käigukanginupp ja armatuurlaua kattepaneel. Nahkkatte ning soojenduse ja jahutusega istmed ning soojendusega rool on maksimaalse mugavuse saavutamiseks esimest korda samuti kõigile mudelitele saadaval. Kliendid, kes tellivad oma autole Recaro nahkistmed, võivad nüüd valida kolme värvitooni vahel: Show Stopper Red (punane), Midnight Blue (tumesinine) ja Ebony (must).

Erakordne suutlikkus

Muljetavaldav dünaamika ja varjamatu sõidurõõm on Mustangi geenides esimesest, 1964. aastal väljalastud mudelist saadik. Uus jõuallikas, veermik ja täiustatud tehnika võimaldavad uuel Mustangil aga pakkuda enneolematuid sõiduelamusi.

Fordi viieliitrist V8-mootorit on veelgi täiendatud, kunagi varem pole see arendanud nii palju võimsust ega saavutanud nii kõrgeid pöördeid. Tippvõimsust 450 hj ja maksimaalset pöördemomenti 529 Nm aitas muuhulgas saavutada Fordi värskelt juurutatud topelt-sissepritsesüsteem, mis ühendab kõrgsurve-otsepritse ja madalsurve-kaudpritse. See lahendus tõstab momenti madalatel pööretel ning kombineerituna Fordi 10-käigulise automaatkäigukastiga annab keskmiseks kütusekuluks 12,1 l/100 km ja CO2-heitmehulgaks 270 g/km.*

Kõige kütusesäästlikum, 2,3-liitrine EcoBoost-bensiinimootor arendab 290 hj ja 440 Nm ning ühendatuna kuuekäigulise manuaalkäigukastiga kulutab bensiini vaid 9,0 l/00 km ja tekitab CO2-heitmeid 199 g/km. See mootor muudab sõidukogemuse veelgi vahetumaks tänu turbokompressori overboost-funktsioonile – tugeva kiirenduse korral tõstetakse lühiajaliselt mootori võimsust iga järgmise käigu sisselülitamisel.

Mõlemat mootori juurde saab vastavalt soovile tellida 10-käigulise automaat- või 6-käigulise manuaalkäigukasti. Mustangi ultramoodne 10-käiguline automaatkäigukast läbis katsesõitudel üle kuue miljoni kilomeetri ning vähendab kütusekulu tänu väiksemale sisehõõrdumisele. Samuti tagab see käigukast kuuekäigulise automaatkastiga võrreldes parema kiirenduse tänu optimeeritud ja laiema ulatusega ülekandearvudele.

10-käigulise automaatkasti juhtelektroonika võimaldab erinevaid seadistusi, et optimeerida suutlikkust vastavalt valitud sõidurežiimile. Samuti suudab käigukast peaaegu reaalajas kohaneda muutuvate sõiduolukordadega ja valida õige käigu nii mereäärsel maanteel kruisimiseks kui ka dragsterirajal kiirendamiseks. Roolile paigaldatud käiguvahetuslabad annavad juhile täieliku kontrolli olukorra üle.

Ka Fordi kuuekäigulist manuaalkäigukasti on edasi arendatud, et see tuleks toime Mustangi viieliitrise V8 kasvanud võimsusega. Kahekettaline sidur ja kahemassiline hooratas tõstavad vastupidavust ja võimaldavad kiiremaid käiguvahetusi.

Paigaltvõtusüsteem tagab maksimaalse haardumise ja ühtlaselt kiired paigaltstardid. Elektrooniline paigaltvõtupidur (Line Lock), mis ainult esipidureid rakendades võimaldab juhil tagarattad „kaapima“ panna ja paigalseisval auto tagarehve soojendada, kuulub nüüd põhivarustusse nii 5,0-liitrisel kui ka 2,3-liitrisel mootoril ning tagab parima võimaliku kiirenduse paigaltstardil.

Fordi insenerid on optimeerinud ka Mustangi sõidudünaamikat, et pakkuda enneolematult vahetuid sõiduelamusi. Muudetud seadistusega amortisaatorid tõstavad stabiilsust kurvisõidul ning tagavedrustusse lisatud täiendav liigend vähendab kere soovimatut kaldumist kurvides. Jämedamad stabilisaatorivarvad hoiavad samuti kere kaldumist kontrolli all, parandades sellega juhitavust.

Uus, lisavarustusse kuuluv MagneRide-vedrustus reageerib teeolude muutumisele välkkiirelt. Amortisaatori sisemuses oleva magnetvedeliku viskoossust saab elektrooniliselt muuta ning amortisaator muutub sõltuvalt sõiduolukorrast jäigemaks või pehmemeks. Vedrustuse optimaalse töö tagamiseks edastavad andurid infot sõidutingimuste kohta sagedusega tuhat korda sekundis.

Juhi abistamiseks pakutakse nüüd ka kaht uut sõidurežiimi, mis vastavalt sõidutingimustele seadistavad ümber elektroonilist stabiilsuskontrolli, gaasipedaali tundlikkust, automaatkäigukasti käiguvahetusprogrammi, roolisüsteemi ja aktiivklappidega sportsummutit. Režiimide Normal, Sport, Track ja Snow/Wet kõrval on olemas veel:

 • Drag Strip kohandab seadistused paigaltstardist maksimaalse kiirenduse ja parima veerandmiiliaja saavutamiseks spetsiaalsetel dragsteriradadel.
 • My Mode võimaldab juhil omatahtsi muuta suutlikkust, dünaamikat ja mootori häält mõjutavaid seadistusi.

Uus aktiivklappidega sportsummuti tähendab, et esimest korda saab juht oma Mustangi väljalaskeheli intensiivsust muuta vastavalt meeleolule ja sõidutingimustele. Uudset hea naabri režiimi saab programmeerida nii, et naabrite häirimise ärahoidmiseks piirab see automaatselt väljalaskemüra etteantud kellaaegadel, näiteks legendaarse viieliitrise V8 käivitamisel varahommikusel ajal.

Nutikas tehnika lisab turvalisust ja mugavust

Euroopa klientideni jõudvad Mustangid saavad kõikehõlmava valiku juhiabitehnikat, sealhulgas avariiennetusabilise koos jalakäijate tuvastamisega. See süsteem on mõeldud leevendama või mõnedes oludes isegi ära hoidma laupkokkupõrkeid teiste sõidukite ja jalakäijatega.

Samuti saab Mustang esimest korda adaptiivse kiirushoidiku ja pikivahehoiatuse, mis aitavad juhil hoida turvalist pikivahet eesliikuva sõidukiga. Sõidureast väljakaldumise hoiatus annab juhile märku, kui auto hakkab ettekavatsematult oma sõidureast välja vajuma ning reahoidmisabiline on võimeline rooli keerama, et auto oma ritta tagasi tuua. See ultramoodne tehnika andis oma panuse Euro NCAP-i kõrgema hinde saavutamisse.

12-tolline täisdigitaalne seadistatav LCD-näidikuplokk kasutab info esitamiseks erinevate sõidurežiimidega kohandatud kuvasid – samuti nagu supersportautos Ford GT – ning aitab juhil nautida parimaid võimalikke sõidukogemusi. Näidikuploki sisu muutub automaatselt vastavalt sõidurežiimile ning juht saab valida, milliseid näidikuid ja millise värviga talle kuvatakse. Mustang on esimene auto, millel elektroonilise paigaltvõtupiduri (Line Lock) sisselülitamisel kuvatakse näidikuploki ekraanile arvutimängu meenutav animatsioon.

Uus Mustang saab samuti Fordi side- ja meelelahutussüsteemi SYNC 3, mis võimaldab hääljuhtimisega või puutekraanilt hallata autoga paaritatud nutitelefone ning heli-, navigatsiooni- ja kliimaseadme funktsioone. Süsteem ühildub Apple CarPlay ja Android Autoga.

FordPass Connect nüüd saadaval ka kõigil Eestis müüdavatel Ford Mustangi mudelitel

FordPass Connect modemitehnoloogia pakub mobiilset WiFi kuumpunkti, millega saab ühendada kuni 10 seadet. See võimaldab omanikel igalt poolt mobiilse andmeside ja FordPass mobiilirakenduse abil distantsilt kasutada auto teatud funktsioone, sealhulgas auto uste lukustamine ja avamine, auto asukoht ja auto staatus, mis näitab kütuse taset, alarmi olekut, rehvirõhku, õli seisundit ja muud. eCall funktsioon võtab õnnetuse korral automaatselt ühendust häirekeskusega ja võimaldab abi kutsuda ka laekonsoolis asuva SOS-nupu abil. FordPass Connect aitab juhil mugavamalt navigatsioonisüsteemi Live Traffic liiklusinfo abil teekonda planeerida ning seeläbi kiiremini sihtkohta jõuda, reisijatel aga oma nutiseadmete meelelahutuslikku sisu nautida.

Ford Mustang BULLITT – 460 hj 5.0-liitrine V8 mootor ja legendaarsest filmist inspireeritud disain.

Uus Ford Mustang BULLITT erimudel tähistab legendaarse linateose 50. aastapäeva.

   
 • Klassikalist Dark Highland Green või Shadow Black värvitooni Mustang Bullitti jõuallikaks on edasiarendatud 5.0-liitrine V8 mootor, millel on võimsust 460 hj ja pöördemomenti 529 Nm.
 •  
 • Filmist inspireeritud disaini iseloomustavad kroomdetailid, must esivõre ja minimaalne logokasutus. Interjööris püüavad pilku Recaro® istmed ning 12-tolline digitaalnäidikupaneel, mis tervitab autosseistujat Bullitti-teemalise ekraanikujundusega.
 •  
 • Rev-matching tehnoloogia hoolitseb sujuvamate käiguvahetuste ja sportlike V8 turtsatuste eest käike alla vahetades. Helinaudinguid lisab tipptasemel 1000-watine B&O audiosüsteem.

Stuudio Warner Bros 1968. aastal valminud filmi “Bullitt” tipphetkeks on 10 minuti pikkune pöörane kihutamine, mida peetakse üheks kõige legendaarsemaks tagaajamisstseeniks kogu filmiajaloos. Kangelane Steve McQueen kihutab 1968 Mustang GT roolis läbi San Francisco tänavate, ajades taga kahte kurikaela.

Tähistamaks legendaarse ekraaniteose 50. aastapäeva on nüüd tellimusteks saadaval Ford Mustang Bullitt erimudel, mille jõuallikaks on edasiarendatud versioon Fordi 5.0-liitrisest V8 mootorist, võimsusega 460 hj ja 529 Nm pöördemomendiga.

Mustang Bullittit ehivad klassikaline Dark Highland Green või Shadow Black värvitoon,19-tollised Torq Thrust-stiilis veljed, punased Brembo™ pidurisadulad ja Bullitt-disainiga kütusepaagikork.

Interjööris püüavad pilku Fordi 12-tolline LCD-näidikupaneel ja Recaro® sportistmed. Istmekatteid, keskkonsooli ja näidikupaneeli kaunistavad välisvärvitooniga harmoneeruvad tikandid. Iga Mustang Bullitt kannab individuaalselt nummerdatud dekoratiivplaati, mis paikneb kaassõitjapoolsel esipaneelil tavapärase Mustangi embleemi asemel.

“Miski ei suudaks paremini kirjeldada Mustangi olemust ja hingestatust kui filmis ‘Bullitt’ kujutatud legendaarne tagaajamisstseen,” kinnitas Ford Motor Company grupi asepresident ja Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika regiooni president Steven Armstrong. “Uus Mustang Bullitt on samasuguse karakteriga, kuid veelgi võimsam ja uhkema varustusega ning sellest õhkub niisugust stiilsust nagu Steve McQueenist.”

Mustang BULLITT spetsifikatsioon

Mustang Bullitti võimas V8 mootor, mille kütusekulu on 12.4 l/100 km ning CO2 heitmetase 277 g/km*, on varustatud Open Air Induction süsteemiga, samuti on sellel uuendatud sisselaskekollektor, 87 mm segusiibrid ja unikaalse BULLITT kalibreeringuga mootori kontrollmoodul.

6-käigulist manuaalkäigukasti täiendab rev-matching tehnoloogia, mis kasutab mootori elektroonilist kontrollsüsteemi pöörete lühiajaliseks tõstmiseks hetkel, kui juht käike alla vahetab – sobitades mootori pöörlemiskiirust valitud käiguga saavutatakse sujuvad käiguvahetused.

Näidikuekraan kuvab Bullittile tunnusomase tervitusena rohelisel taustal olevat autot; sõiduki valge ümar käigukanginupp on sarnane filmis nähtud originaalile. Standardvarustuses on istmekatted kaunistatud rohelist värvi tikandiga ning juhiiste on varustatud mälufunktsiooniga, valikvarustusena on saadaval ka musta nahkkattega Recaro® istmed.

Mitmed detailid meenutavad seda sõidukit, millega McQueen filmis sõitis – kroomitud detailid esivõre ja esiakende ümber ning tunnusomane must esivõre. Logosid on kasutatud minimaalselt, väljaspool ongi Bullitti logo vaid ümmargusel kütusepaagi korgil, mis ehib sõiduki tagaosa.

Mustang Bullitt on varustatud ka kohanduva vedrustussüsteemiga MagneRide®, mis tagab parimad sõiduomadused muutuvates oludes. Standardvarustuses on ka aktiivklapisüsteemiga väljalaskesüsteem, mis võimendab V8 mootori tunnusomast madalat häält veelgi.

Filmi “Bullitt” originaal-Mustang

2018. aasta Goodwood Festival of Speed’il esitles Ford esmakordselt väljaspool Ameerika Ühendriike seda legendaarset 1968 Ford Mustang GT-d, millega sõitis Steve McQueen filmis “Bullitt”.

Filmis kasutati kahte identset 1968 Mustang GT fastback’i, mis pärast ekraaniteose valmimist läksid eri teid. See mudel, millega McQueen filmis kihutas, müüdi eraisikule. Teine sõiduk, mis sooritas tagaajamisstseenis enamiku hüppeid, saadeti aga romulasse. Toosama romulasse saadetud Mustang ilmus 2017. aasta algul taas päevavalgele Bajas Californias.

Erakätesse müüdud sõiduk oli aga kadunud kuni 2018. aasta alguseni. Staarauto omanik Sean Kiernan sai selle 2014. aastal päranduseks oma isalt Robertilt, kes sõiduki 1974. aastal filmistuudiolt ära ostis. Sean võttis Fordiga ühendust ja koostöös esitletigi autot esmalt 2018. aasta Detroiti autonäitusel ja hiljem Goodwoodi kiirusefestivalil koos uue Ford Mustang Bullittiga.

BULLITT ja kõik sellega seotud tegelased ja elemendid © & ™ Warner Bros Entertainment Inc. (s18)