Ford S-MAX Vignale – luksuslik mahtuniversaal.

Uus Ford S-MAX Vignale on Fordi uue luksusliku Vignale-tootesarja teine sõiduk, mida iseloomustab ülimalt kvaliteetne teostus, esmaklassiline sõidumugavus ja eksklusiivne varustus. Iga mudel on asjatundlike spetsialistide poolt hoolikalt käsitsi viimistletud. Ülitäpses tootmisprotsessis on kasutatud nüüdisaegseid tipptehnoloogiaid ning autod on läbinud 100 täiendavat kvaliteedikontrolli.

Uue Ford S-MAX Vignale varustusse kuulub Fordi aktiivne müravähendussüsteem (Active Noise Cancellation), lisaks hoolitsevad vaiksema sõidu eest ka täiustatud heliisolatsioon ning lisatugivardaga tagavedrustus. Luksuslik mahtuniversaal saab kaasa rohkelt tipptasemel varustust, sh jalakäija tuvastustehnoloogia ja intelligentse nelikveosüsteemi, jõuallikate valikusse kuulub võimas kahe turboga 2,0-liitrine TDCi-mootor (150, 180 või 210hj) ja 2-liitirne 240hobujõuline Ecoboost bensiinimootor. Tänapäevase disaini loomisel on saadud rohkelt mõjutusi mainekalt Itaalia autokerede valmistajalt Alfredo Vignalelt.

Rätsepatööna valminud ja käsitsi viimistletud

Iga Ford S-MAX Vignale saab viimase lihvi kuuest kogenud meistrist koosneva meeskonna käe all uues ülimoodsas Vignale keskuses, mis asub Fordi Valencia tehase juures Hispaanias. Treenitud silma toetavad uusimad laseri- ja kaameratehnoloogiad, millega kontrollitakse hoolikalt üle auto iga element – alates kerest ja selle paneelide õigest asendist kuni värvkatte viimase kihini.

Täpsusearmastus ja tähelepanelik suhtumine detailidesse on nähtav igal sammul: täiuslikult läikiva lõpptulemuse saavutamiseks lihvitakse auto värvkatet käsitsi üle kahe tunni, samuti vaadatakse ükshaaval üle iga istmekatte 40 laseriga lõigatud nahatükki ja nende õmblused.

Ford töötas kaks ja pool aastat Vignale istmete disaini täiustamise kallal, ammutades inspiratsiooni luksuslikest käsitööna valminud nahktoodetest. Tulemuseks on istmekatted, mille jaoks kulub tavapärasest 110% enam nahka ning 50% rohkem õmblemisaega.

Iga loomanahk, mida kasutatakse tippkvaliteediga Windsor Leather-täisnahast istmekatete valmistamiseks, läbib põhjaliku valikuprotsessi, et vähendada naturaalsete defektide hulka. See teeb Vignale istmetele ainuomased kuusnurksed tepingud ja dekoratiivõmblused koos pehmepinnaliste elementidega, mis asuvad ka armatuurlaual, keskkonsoolis, käetugedel ja uksepaneelidel, eriti kauniks. Lõpuks lastakse valmis osadel veel päikese käes seista, et nahkpinna välimus säiliks muutumatuna ka pikema aja möödudes.

Täiustatud sõidukeskkond

Tänu intelligentsetele tehnoloogiatele ja uuendatud veermikule on sõit Ford S-MAX Vignalega vaikne, sujuv ja mugav. Aktiivne müravähendussüsteem (Active Noise Cancellation; ainult diiselmootoriga mudelil) kasutab autosse kostva mootorimüra jälgimiseks kolme mikrofoni, mis on paigutatud salongi strateegilistesse punktidesse. Vastavalt tuvastatud müra tugevusele suunatakse autosse helisüsteemi kaudu vastupidiseid helilaineid, mis neutraliseerivad mootorimüra ja teevad salongis viibimise nauditavamaks.

Tänu täiustatud autosisesele heliisolatsioonile kostab ka teemüra autosse vähem, akustiline klaas aitab aga vähendada tuulemüra tasemeni, mis on üldjuhul iseloomulik vaid luksusklassi autodele.

Fordi lisatugivardaga tagavedrustus teeb sõidu mugavamaks tagaistmel ning vähendab ka mürataset, lastes tagaratastel teekonaruselt saadava löögi korral kaugemale tahapoole liikuda. Ees hoolitsevad mõnusa sõidu eest muudetava reljeefpinnaga esiistmed koos Active Motion-massaažifunktsiooniga. Uudsetes istmetes, mis on välja töötatud lihasväsimuse vähendamiseks eriti just pikkadel sõitudel, on kasutusel 11 täispuhutavat padjandit, millega masseeritakse õrnalt reisi, istmikku ja alaselga.

Hoolikalt teostatud viimistlus rõhutab eksklusiivsust, sisaldades muuhulgas spetsiaalset Vignale’i jäljendiga S-MAXi tagaluugidisaini ja 19-tolliseid alumiiniumvelgi.

Ford S-MAX Vignale’i salongis hoolitseb kõrgemasse klassi kuulumise tunde eest kuuekandilise mustriga Windsori nahast istme- ja uksepolster, mis on saadaval nii heledas Cashmere kui tumedas Ebony toonis. Viimane leiab oma tee ka keskmisele käetoele ja panipaigale, ning lisaks armatuurile, kus reisijapoolsel küljel on alumiiniumaplikatsioon.

“Ford Vignale’i disainist õhkub peenust ja sportlikkust. Ford Vignale on individualistlikum viis nautida luksust ja oma stiili väljendada,” ütles Fordi Euroopa disainidirektor Joel Piaskowski.

Ford S-MAX Vignale saab standardina senisest kiirema SYNC 3 kommunikatsiooni- ja meelelahutussüsteemi, millel on täiendatud 8-tolline puuteekraan. Viimane võimaldab esmakordselt kasutada ka näpistus- ja sirvimisliigutust.