Ford muutub elektriliseks ja esitleb keskkonnasõbralikke lahendusi kogu mudelivaliku ulatuses

* Ford väljendab pühendumist elektrilisele tulevikule, esitledes sündmusel “Go Electric” ulatuslikku hübriid- ja täiselektriliste mudelite valikut, millesse kuuluvad nii pereautod, linnamaasturid kui ka tarbesõidukid.

* Puhtama ja vaiksema linnakeskkonna saavutamiseks loodud uute Fordi hübriidmudelite hulka kuulub ka uus Kuga SUV, mis suudab sõita elektri jõul enam kui 50 km.

* Fiesta ja Focus on nüüd samuti hübriididena saadaval. Täiselektriline, Mustangist inspireeritud sportlik linnamaastur lisandub 2020. aastal, seejärel on tulekul täiselektriline Transit.

AMSTERDAM, 2. aprill 2019 – Ford esitles täna ulatuslikku uute mudelite valikut, mis aitab saavutada puhtamat ja vaiksemat linnaruumi keskkonnasõbraliku elektrienergia toel.

Ford Hybrid – see on kõikehõlmav hübriidajamiga mudelivalik, kuhu kuuluvad nii sõiduautod, linnamaasturid kui ka tarbesõidukid. Lisandumas on veel Mustangist inspireeritud sportmaastur ja täiselektriline Transit.

See märgilise tähtsusega algatus väljendab Fordi pühendumist uute kütusesäästlike ja sõidurõõmu pakkuvate sõidukite loomisele, mis vastavad Euroopa autojuhtide erinevatele vajadustele, olgu siis tegemist laste kooliviimise, pakiveo või sportlikuma sõidu sooviga.

“Fordi hübriidsõidukid muudavad elektrijõu kättesaadavaks järjest enamatele autojuhtidele. Kõik meie uued sõidukid Fiestast Transitini hakkavad olema saadaval ka elektrilisena, mis vastab meie klientide vajadustele kõige kättesaadavamal viisil,” kinnitas Ford of Europe’i president Stuart Rowley. “Täna esitletud mudelid kujutavad endast esimesi samme meie plaanide elluviimisel, arendamaks kõikehõlmavat nutikate sõidukite valikut nutika maailma jaoks.”

Tänavu aasta algul teavitas Ford, et kõik uued mudelid hakkavad olema saadaval ka elektrilisena. Täna Amsterdamis korraldatud “Go Electric” üritusel demonstreeriti, missugune see tulevik saab olema.

Uus kompaktne linnamaastur Kuga pakub senisest kõige laiemat hübriidide valikut. Kuga pistikuhübriid suudab vaid elektri jõul sõita üle 50 km, sama peaks suutma ka uus Tourneo Custom pistikuhübriid 8-kohaline väikebuss. Hübriidlinnamaasturite valikut laiendab uus 7-kohaline Explorer pistikuhübriid.

Ford esitles ka uut Fiesta EcoBoost hübriidi ja Focus EcoBoost hübriidi, mille mahehübriidtehnoloogia võimaldab saavutada väiksemat CO2heitmetaset, suuremat kütusesäästlikkust ning erksamat ja kaasahaaravamat sõiduelamust.

Tarbesõidukite valdkonna uudisena lisandub 2021. aastal mudelivalikusse uus täiselektriline Transit, mis aitab kaasa puhtama ja vaiksema linnakeskkonna loomisele ning vähendab transpordiettevõtjate kulusid. 2020. aastal jõuab müügile Mustangist inspireeritud täiselektriline sportmaastur, mille sõiduulatuseks on 600 km.*

“Elektrifitseerimisel ei ole ühte, kõigile sobivat lahendust – iga kliendi vajadused on erinevad,” selgitas Ford of Europe’i insenerivaldkonna tegevjuht Joerg Beyer. “Fordi jõuallikastrateegia on suunatud sellele, et aidata klientidel leida õige lahendus, mis muudab elektriautode kasutamise nauditavamaks ja lihtsamaks.”

Ford tegeleb oma elektrisõidukite veelgi suurema optimaalse energiatõhususe ja sõiduulatuse saavutamisega, testimisel on ainulaadne Ford Transit Smart Energy Concept 10-kohaline väikebuss. See ideeauto tugineb Ford Transiti veermikul, millele on paigaldatud elektriline akutehnoloogia ja suudab 4-tunnise laadimisega saavutada 150 km sõiduulatuse.

Hetkel on Fordi hübriididest juba saadaval Mondeo, Tourneo Custom, Transit ja Transit Custom. Tuleviku täiselektrilised sõidukid saavad tuge IONITY konsortsiumilt, mis plaanib luua aastaks 2020 Euroopa olulistesse paikadesse 400 laadimisjaama.