Ford noppis kaks prestiižset auhinda, võites rahvusvahelise aasta kaubiku ja aasta pikapi tiitli

· Oma klassis esimene pistikhübriidkaubik Ford Transit Custom Plug-In Hybrid ning EcoBlue Hybrid nimetati rahvusvahelisteks aasta kaubikuteks. Ford Ranger on 2020. aasta rahvusvahelise pikapi auhinna võitja.

· Kohtunikud hindasid kõrgelt Ford Transit Customi hübriidajameid, mis pakuvad väiksemat kütusekulu, aitavad firmadel puhta õhu kvoote saavutada ning lubavad kaubikutel ka madala saaste tsoonidesse siseneda.

· Ford Ranger pakub paremat jõudlust ja kütusekulu koos suurepärase ühenduvuse ja juhiabisüsteemidega, mis tõstavad firmade tootlikkust.

· Ford on nüüdseks ainuke autotootja, kes on samal aastal mõlemad auhinnad kaks korda saanud.

Ford tähistab ülekaalukat võitu selle hooaja väikeste tarbesõidukite auhindade jagamisel – elektrifitseeritud Ford Hybrid Transit Custom nimetati oma segmendis 2020. aasta rahvusvaheliseks kaubikuks (IVOTY) ning Ford Ranger sai 2020. aasta rahvusvahelise pikapi auhinna (IPUA).

Ford on esimene autotootja, kes on kahel korral samaaegselt nii IVOTY kui IPUA tiitlid koju viinud, tehes seda esimest korda aastal 2013.

Prantsusmaal Lyonis 20. novembril peetud eritseremoonial valisid 25 erineva Euroopa riigi 25 autoajakirjanikku Ford Transit Custom Plug-In Hybridi ning EcoBlue Hybridi rahvusvaheliseks aasta kaubikuks.

Kohtunikud kiitsid Transit Custom Plug-in Hybridi ja EcoBlue Hybridi erinevate hübriidajamite mitmekülgset kasutegurit operaatorite perspektiivist, sealhulgas vähendatud kütusekulu, juurdepääsu madala saaste tsoonidesse ning praktilist võimalust heitmeid vähendada ja puhta õhu kvoote saavutada.

Võitjateks tulnud Transit Custom Plug-In Hybrid ja Transit Custom EcoBlue Hybrid ning teise koha saanud Transit EcoBlue on vaid kolm 14-st elektrilise ajamiga sõidukist, mida Ford enne 2020. aasta lõppu Euroopas pakkuma hakkab. Ford on IVOTY tiitli nüüdseks kuus korda võitnud.

Euroopa enimmüüduim pikap Ford Ranger võitis 18 kohtuniku südamed oma võimsama ja kütusesäästlikuma 2-liitrise EcoBlue diiselmootori ning suurepäraste juhiabisüsteemidega, pälvides igal teisel aastal jagatava rahvusvahelise aasta pikapi tiitli.

„Meie uued Transit Custom Plug-In Hybrid ja EcoBlue Hybrid on õiged autod õigel ajal, aidates meie klientidel heitmeid ja kulusid vähendada ning kompromisse tegemata aina kasvavate väljakutsetega alal konkurentsis püsida. Meie uus Ranger seevastu tõstab latti rafineerituse, tehnoloogia ja produktiivsuse alal,“ ütles Ford Euroopa tarbesõidukite divisjoni peadirektor Hans Schep.

Ford Transit Custom Plug-In Hybrid pistikhübriid ühendab heitmevaba sõidu võimekuse ja suurepärase sõiduulatuse, pakkudes kuni 56 km täiselektrilist sõiduulatust (NEDC). Sõiduki esirattaid käitab 92,9 kW elektriajam, mis saab oma energia 13,6 kWh liitiumioon-akupakist. Fordi mitmete auhindadega pärjatud üheliitrine EcoBoost bensiinimootor toimib sõiduulatuse pikendajana, pakkudes täis paagiga üle 500 km sõiduulatust.

Transit Custom EcoBlue Hybridi poolhübriidajamis kasutatakse tavapärase generaatori asemel rihmülekandega integreeritud starter/generaatorit, võimaldades auto aeglustamisel energiat koguda ja säilitada, laadides õhkjahutusega 48-voldist liitiumioonakut. Kogutud energiat kasutatakse kaheliitrise EcoBlue diiselmootori abistamiseks ning see aitab saavutada kuni 8% väiksema kütusekulu.

Uus Ford Ranger pakub standardvarustuses nelikvedu ning 2-liitrise EcoBlue diiselmootori edasiarendatud versiooni, mis koostöös 10-käigulise automaatkastiga saavutab eelkäijaga võrreldes kuni 9% väiksema kütusekulu. Saadaval on Regular Cab, Super Cab ja Double Cab keretüübid. Baasvarustusse kuulub kokkupõrke ennetussüsteem Pre-Collision Assist koos jalakäijatuvastusega Pedestrian Detection

Rangeri mudeliperekonnast leiab ka uue Ranger Raptori, mis on pikapi seni parima jõudlusega versioon. Ekstreemne välisilme, eriline kiireks maastikusõiduks kohandatud Ford Performance šassii ning 213 hj topeltturboga 2-liitrine EcoBlue diiselmootor tagavad Ranger Raptorile uskumatu läbivuse ja võimekuse.

„Palju õnne Fordile järjekordse aasta kaubiku ning 2020. aasta rahvusvahelise pikapi tiitli topeltvõidu puhul. Tegu on silmapaistva ning väljateenitud saavutusega. Fordi insenerid on selgelt keskendunud hübriidtehnoloogiale ning nende poolt välja töötatud jätkusuutlikud ajamid pakuvad midagi kõikidele operaatoritele. Lisaks sellele on Transit Custom Plug-In Hybrid ja EcoBlue Hybrid tõeliselt suutlikud,“ ütles IVOTY kohtunikekogu esimees Jarlath Sweeney.

„Euroopa enimmüüduim pikap on ka sel korral kohtunike poolt aasta parimaks valitud,“ ütles Sweeney. „See on teine kord, kui Ranger selle au osaliseks saab ning uus põlvkond on pärast 2013. aasta võitu tohutult edasi arenenud.“

Ford on Euroopa populaarseim tarbesõidukite tootja. Oktoobri seisuga on sel aastal müüdud 114 000 Transit Customit, mis on eelmise aastaga võrreldes 2,6% kasvanud. Rangerit on sama perioodi vältel müüdud 43 300 eksemplari, mis teeb sellest Euroopa enimmüüduima pikapi.