Vägevaim Fiesta kuumpära jõuab Euroopasse

Fiesta 40 tootmisaastat tähistades on kõige võimsamal tootmisse mineval mudelil optimeeritud ST šassii koos parema sõidudünaamika nimel uuendatud vedrustuse ja roolisüsteemiga.

Eksklusiivne Fiesta ST200 mudel sisaldab unikaalset Storm Grey sisu, mattmusti sulamvelgi ja erilist salongiviimistlust.

Ford Performance on võtnud hinnatud Fiesta ST kuumpära ja teinud selle veel kuumemaks.

Uus Ford Fiesta ST200, mis debüteerib koos Fiesta sel aastal tähistatava 40. aastapäevaga, on kõige võimsam seeriatootmisesse jõudnud Fiesta üldse. Võrreldes hinnatud Fiesta ST-ga pakub uue Fiesta ST200 spetsiaalselt seadistatud 1,6-liitrine EcoBoost bensiinimootor 10 protsenti rohkem võimsust ja 20 protsenti rohkem pöördemomenti - vastavalt 197 hobujõudu ja 290 Nm.

Ford Fiesta ST200 jõuab nullist sajani 6,7 sekundiga ja pakub kiiremat käiguga kiirendamist parema ja lõbusama sõidukogemuse huvides. Et sõidukogemust veelgi optimeerida, on Fiesta ST200-l ka täiustatud vedrustus ja juhtimissüsteem, mis parandab veelgi selle auhinnatud dünaamilist juhitavust ja sõidukvaliteeti.

Uue kuumpära - varustatud eksklusiivsete omadustega nagu unikaalne Storm Grey sisu, erilised mattmustad sulamveljed ja eriline sisuviimistlus - tootmine algab juunis ja esimesed autod jõuavad klientideni varsti pärast seda.

„Fiesta ST on nii omanike kui kriitikute hulgas tõeliselt armastatud. ST200 viib selle erilise auto uuele võimsuse ja soorituse tasemele,“ ütles Joe Bakaj, Euroopa Fordi tootearenduse ala asepresident. „Me usume, et see on tulevane klassik.“

Ehitades auhinnatud sooritust

Mitmeid auhindu saanud Fiesta ST tunnustatud sõidukogemust on Fiesta ST200 juures veelgi täiustatud.

Auto 1,6-liitrine EcoBoost mootor suudab uue seadistamise tulemusel pakkuda 197 hobujõudu - mis on kaks korda rohkem kui selle eelkäija Fiesta XR2 20 aastat tagasi - ja 290 Nm pöördemomenti, millele lisandub kuni 20 sekundi jooksul ajutise ülerõhu abil 14,8 hobujõudu ja 30 Nm pöördemomenti.

Fiesta ST 4.06 lõppülekanne tavapärase 3.82 asemel parandab veelgi käiguga kiirendamist. Neljanda käiguga 50-100 km/ kiirendamine võtab 5,2 sekundit. Tippkiirus on 230 km/h.

Fiesta ST200 juures kasutatakse hiljuti uuendatud Fiesta ST vedrustust ja elektroonilise roolivõimenduse (Electronic Power Assisted Steering ehk EPAS) seadeid, et sõidukvaliteeti ja dünaamikat parandada. 27 protsenti jäigem tagumine väändetala ja 19 millimeetri asemel 21 millimeetri jämedune esimene stabilisaatorivarras panustavad konaruste paremasse silumisse. Fiesta ST kombel on ka ST200 15 millimeetrit madalam kui tavalised Fiestad.

„Fiesta ST on oma kartautoliku juhitavuse ja võimsa mootoriga juhtide seas populaarne,“ ütles Euroopa Fordi väikeste autode valdkonna juht Darren Palmer. „Uuendatud Fiesta ST200 šassii parandab stabiilsust ja kontrolli, ning ka reisijate mugavust.“

Elektroonilise roolivõimendi ST-le iseloomulik teravam ülekandesuhe ja lühendatud roolihoob koos muudetud käändmikuga teenivad samuti parema roolitunnetuse ja tagasiside eesmärki.

Fiesta ST200 sõidudünaamikat toetab eesrindlik kurvihaardekontroll (Enhanced Torque Vectoring Control, eTVC) ja kolmerežiimiline elektrooniline stabiilsuskontroll (ESC). eTVC süsteem rakendab kurvi läbides sisemisele esirattale pidurijõudu, et parandada teelpüsivust ja vähendada alajuhitavust ilma kiirust mõjutamata. ESC pakub kas täielikku süsteemi kontrolli, libisemist lubavat piiratud sekkumist või ka ESC väljalülitamise võimalust.

Optimeeritud pidurdust võimaldavad 278 mm ja 253 mm esi- ja tagapidurikettad ja tavalisest Fiestast suurem kahekambriline pidurite peasilinder.

Fiesta ST200 1,6-liitrise EcoBoost mootori väike kaal aitab samuti juhitavusele kaasa ning selles on kasutatud turbolaadimist, kõrgsurveotsesissepritsesüsteemi ja kaht eraldi varieeruva ajastusega nukkvõlli, mis pakuvad võimsust koos 6,1-liitrise kütusekuluga 100 kilomeetri läbimiseks ja 140g/km CO2 emissioone.

Eksklusiivne disain ja omadused

ST200 pakub julgemat ja eriilmelisemat disaini, olles saadaval vaid eksklusiivse Storm Grey salongivärviga ja eriliste 17-tolliste ST mattmusta viimistlusega sulamvelgedega.

Fiesta ST200 mudelitel on ka punaseks värvitud pidurisadulad ja ST-le iseloomulik suur trapetsikujuline meekärjena disainitud iluvõre, dünaamiline esispoiler ja lävekarpide laiendid, kerevärvi tagumine difuusor ja suur katusespoiler.

Täiustatud siseviimistlus sisaldab unikaalselt osaliselt nahast Charcoal värvi Recaro esiistmeid, millele lisavad eriilmelisust kontrastsed hõbedased õmblused ja turvavööd. Valgustatud lävepakuliistudel on ST200 logo. Süsinikkiust armatuuridetailid, metallisulamist pedaalid ja käigukang ja ST-tähisega rool panustavad samuti atmosfääri, milles loovad kontrasti tumedad materjalid ja laepolster ning hõbedased detailid.

Kasutatavate tehnoloogiate seas on:

  • Fordi SYNC hääljuhtimise ja 5-tollise ekraaniga info- ja meelelahutuskeskus
  • LED-päevatuledega esituled
  • Sound Symposer-helitehnoloogia, mis juhib mootoriheli salongi, et eriline mootori hääl oleks osa sõidukogemusest.
  • MyKey, mis lubab omanikul seadistada maksimaalse sõidukiiruse ja helivaljuse limiidid, ja lisaks oma autot kellelegi kasutada andes kindlustada, et turvafunktsioone ei lülitata välja.

2013. aastal välja tulnud Fiesta ST 1,6-liitrine EcoBoost mootor pakkus 180 hj ja 240 Nm pöördemomenti, ning kiirendust nullist sajani 6,9 sekundiga - saades sel moel kiiresti Euroopa juhtivaks kompaktseks sooritusluukpäraks ja teenides esimese müügiaasta jooksul üle 20 auhinna üle maailma. Ford on sellest ajast saadik müünud Euroopas üle 30 000 Fiesta ST.

Ford esitleb ST200 40 aastat pärast esimese Fiesta tootmisliinilt mahaveeremist 1976. aastal.