Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest
Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest

Milline elektriline sõiduk sulle sobib?

Kui sa plaanid elektrisõidukile üle minna, on tähtis mõista nendevahelisi erinevusi. Keri allapoole, et saada rohkem infot kerghübriidide, hübriidide, pistikhübriidide ja täiselektriliste sõidukite kohta.

Kerghübriid

Sisepõlemismootorit täiendab elektriajam. Väikesel kiirusel või seistes lülitub sisepõlemismootor välja ning 48V generaatorkäiviti taaskäivitab selle vajadusel märkamatult. Pidurdamisel ja vabakäigul kulgemisel laeb kineetilise energia taastesüsteem eraldiseisvat 48V liitiumioonakut. Puudub vajadus aku laadimiseks autot vooluvõrku ühendada.

Hübriid

Tänapäeval on hübriidid meie teedel aina tavapärasem nähtus. Seda on eriti näha linnapiirkondades, kus hübriidide kasutegur on märgatavam. Sarnaselt kerghübriididele on ka hübriididel sisepõlemismootor, kuid seda täiendavad veelgi suurem aku ja võimsam elektriajam. See pakub sisepõlemismootorile efektiivsemat täiendust ja võimaldab lühemaid vahemaid vaid elektri toel läbida. Tänu sisepõlemismootorile parandab see sõiduulatust, mis on võimalik seetõttu, et auto suudab kasutada nii akut kui sisepõlemismootorit.

Pistikhübriid

Pistikhübriididel on sama tehnoloogia nagu hübriididel, kuid neid on võimalik ka vooluvõrgust laadida, mis parandab veelgi nende kasutegurit. Aku suurem mahutavus võimaldab kuni 50 kilomeetrit heitmevabalt sõita, samas on võimalik ka hübriidrežiimi lülituda ja akut säästa või ainult diisli või bensiini toel pikemaid vahemaid läbida.

Täiselektrilised sõidukid

Täiselektrilised sõidukid liiguvad vaid elektriajami ja akude toel. Ei mingeid fossiilseid kütuseid. Ei mingeid heitmeid. Täiselektrilised sõidukid on keskkonnale vähem vaenulikud ning valitsuse poolt pakutavad toetused, vähendatud maksud ning muud boonused säästavad ka su rahakotti.