Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest
Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest

Sõidukogemus

Uues Kugas on kombineeritud elegantsus ja linnamaasturi võimekus: intelligentne adaptiivne püsikiirusehoidja (Intelligent Adaptive Cruise Control), nelikvedu (All Wheel Drive) ja valitavad sõidurežiimid (Selectable Drive Modes) kohanduvad mistahes teeoludega.

Sinu isiklik sõiduabiline

Ford Co-Pilot360 on ühendab hulgaliselt tehnoloogiaid, mis muudavad sinu sõiduelamuse mugavamaks ja nauditavamaks kui kunagi varem. Näiteks kohandab adaptiivne püsikiirusehoidja (Adaptive Cruise Control) auto kiiruse vastavalt eesolevale sõidukile, tunneb ära liiklusmärgid ning reguleerib vastavalt auto kiirust. Sõidurajal püsimise tehnoloogia pakub roolimisabi, järgides teekattemärgistust, mis aitab sind hoida oma auto sõiduraja keskel. Nende tehnoloogiate eest anti Kugale Euroopa juhtivalt ja sõltumatult ohutusorganisatsioonilt Euro NCAP viietärniline ohutushinnang.

Aitab püsida oma sõidureas

Sõiduraja hoidmise süsteem (The Lane Keeping System) kasutab eesolevat kaamerat, et tuvastada sõidurajalt kõrvalekaldumine ning annab roolile kerge impulsi, et sind teele tagasi suunata. Kergelt vibreeriv rool annab märku, kui ratas puutub vastu pidevjoont või teeserva, samuti kuvatakse visuaalne hoiatus. Tehnoloogia deaktiveerub kiirusel alla 64 km/h ning selle saab ka ise välja lülitada.

Jäta parkimine Kuga hooleks

Parkimine tihedas linnaliikluses või kitsas parkimiskohas võib olla keeruline, kuid täiustatud parkimisabiga (Enhanced Active Park Assist) Kuga muudab selle lihtsamaks kui kunagi varem. Automaatkäigukastiga mudelitel saadaval olev süsteem tuvastab sobiva parkimiskoha ning sooritab sinu eest automaatselt parkimise ja parkimiskohalt väljasõidu manöövrid. Aktiveerides nupust aktiivse parkimisabi, pole sul vaja roolida ega pedaale kasutada – kõige eest hoolitseb auto.

Näeb liiklusmärke, mida sina märgata ei pruugi

Liiklusmärgituvastus (Traffic Sign Recognition) teeb kindlaks liiklusmärgid sõltumata sellest, kas nad asuvad tee ääres või selle kohal, on püsivad või ajutised. Liikluspiirangute eest hoiatavad keelumärgid (kiiruse- ja möödasõidupiirangud) kuvatakse näidikupaneelil vastavate ikoonidena.

Aitab sul näha kurvide taha

Kuga kohanduvad esituled tagavad suurepärase nähtavuse erinevates tingimustes. Need pilkupüüdvad LED-tuled kasutavad kaameraid eesoleva tee jälgimiseks ja valgusmustrite muutmiseks vastavalt erinevatele olukordadele, sealhulgas kurvides või ringristmikele lähenedes. Pimestamisvastased kaugtuled kohanduvad teeoludega vastutulevaid autosid maksimaalselt valgustades ja minimaalselt pimestades.

Oluline teave lühidalt ja selgelt

Head-up-ekraan projitseerib põhiteabe sinu vaatevälja nii, et saad jälgida eesolevat teed. Polariseeritud päikeseprillidega ühilduv selge ja ere pilt näitab sinu eelistatud teabevalikut – sealhulgas sõiduki kiirust, navigeerimist, püsikiirusehoidja märguandeid ja liiklusmärkide tuvastamist.

Aitab sul näha kurvide taha

Kuga LED-esituled tagavad silmapaistva valgustuse erinevates tingimustes ja kasutavad eesoleva tee jälgimiseks ja valgusmustrite muutmiseks kaameraid.

Kurvivalgustus kasutab enne kurvi sisenemist teekäänakute tuvastamiseks ja valgustamiseks teekattemärgistust. Märgipõhine valgustus tunneb ära, kui lähened ringristmikule või stoppmärgile ja kohandab esitulede valgusvihu vastavalt sellele. Esitulede nurk reguleeritakse maksimaalseks valgustamiseks ning esikaamera aitab süsteemil vastutulevaid juhte pimestamise eest kaitsta.

Andurid, mis muudavad parkimise stressivabaks

Parkimisandurid aitavad sul hinnata sõiduki ja ümbritsevate takistuste vahelist kaugust. Kui andurid tuvastavad objekti, aktiveerivad nad helisignaali, mis tugevneb sellele lähemale jõudmisel.

Lisasilmapaar

Pimeala infosüsteem (Blind Spot Information System) kasutab küljeandureid, et tuvastada sõidukid, mis võivad olla sinu pimealas. Kui selline sõiduk avastatakse, annab süsteem sellest märku küljepeeglitesse integreeritud hoiatustuledega. Ristliikluse hoiatussüsteem (Cross Traffic Alert) töötab koos pimeala infosüsteemiga, et suurendada tähelepanu piiratud nähtavusega kohast välja tagurdades. Süsteem suudab tuvastada külgedelt lähenevad sõidukid ja annab sulle vastava hoiatuse.

Abi nõlvalt startimisel

Nõlvaltstardiabi (Hill Start Assist) peatab kallakul sõidu alustamisel ajutiselt edasi- või tagasivajumise. Süsteem töötab, hoides pidurisüsteemi rõhku veel 2–3 sekundi jooksul, andes lisaaega jala piduripedaalilt gaasipedaalile liigutamiseks. Stardiabi on kasulik ka libedal pinnasel sõitu alustades ja peatudes.

Aitab liikuda õiges suunas

Vastassuunda sõitmise hoiatus (Wrong Way Alert) kasutab ettepoole suunatud kaamerat ja navigatsioonisüsteemist saadavat teavet, et tuvastada vastassuunda kaldumine. Kui sõidad vales suunas, annab süsteem sellest nii visuaalselt kui helisignaaliga märku.

Varustustasemed

Ford Kuga
Titanium

Hind alates
34 200 €

Ford Kuga
Titanium X

Hind alates
36 100 €

Ford Kuga
ST-Line

Hind alates
35 700 €

Ford Kuga
ST-Line X

Hind alates
41 800 €

Ford Kuga
Vignale

Hind alates
45 000 €